Atrakcje dla dzieci w Barcelonie

1
789

 

Barcelona kojarzy nam się ze słońcem, plażą oraz tętniącym życiem nocnym. Piękne miejsce na spędzenie wakacji. W Barcelonie dzieci są wszędzie zabierane przez rodziców, nie ważne czy to restauracja, kawiarenka, czy jest poranek, czy też noc. Pociechy towarzyszą im w każdym miejscu. Warto wiedzieć, że większość atrakcji dla maluchów jest bezpłatna. Nawet w hotelu czy na kempingu, jest zazwyczaj zapewniona profesjonalna opieka dla najmłodszych.

Oprócz atrakcji takich jak słońce czy plaża, Barcelona ma kilka miejsc, które warto odwiedzić, ze względu na dobrą zabawę, przy okazji także poszerzenie horyzontów oraz spędzenie niezapomnianych chwil.

Na początek proponujemy odwiedzić L’Aquarium – Akwarium, w którym mieści się około 11 tysięcy gatunków ryb i innych stworzeń morskich. Miłośników morskiego świata z pewnością zauroczy szklany tunel, przez który można podziwiać pływające nad głową stworzenia. Największe wrażenie jednak robią ogromne rekiny, patrzące zwiedzającym prosto w oczy.

Barcelona  Akwarium
Barcelona Akwarium

Na wzgórze Montjuic można dotrzeć kolejką linową. Taka przejażdżka jest już atrakcyjna sama w sobie dla dzieciaków. Jednak u stóp samego wzgórza, odbywa się latem regularnie (co pół godziny od 21 do 23.30, czwartek – niedziela) spektakl Magicznych Fontann – Font Màgica de Montjuïc. Jest on bezpłatną, ale przede wszystkim barwną rewią, łączącą ze sobą światło, wodę oraz dźwięk. Pokaz tańczących w rytm muzyki fontann, z pewnością spodoba się najmłodszym i na długo pozostanie w ich pamięci.

Z kolei na innym wzgórzu – Tibidabo, czeka moc atrakcji z dreszczykiem adrenaliny. Na górze znajduje się park rozrywki, z karuzelami, kolejką górską, młyńskim kołem oraz wieloma innymi atrakcjami. Wiele z nich gwarantuje niesamowite widoki, prawie jak z lotu ptaka. Zazwyczaj są też tu organizowane występy, gry i zabawy dla dzieciarni. Nieopodal jest również park z huśtawkami, idealny dla młodszych pociech.

Atrakcje dla dzieci w Barcelonie - Tibidabo

Atrakcje dla dzieci w Barcelonie – Tibidabo

Nieco bardziej oddalone atrakcje dla dzieci w Barcelonie i okolicach

L'Escala
L’Escala
W odległości ponad 140 km od stolicy Katalonii, znajduje się rybackie miasteczko L’Escala. Jeśli jesteśmy z dziećmi w Barcelonie, warto zrobić sobie wycieczkę, właśnie do tej miejscowości. To w L’Escali, a dokładniej w dzielnicy Riells, jest słynna Passeig del Petit Princep (Aleja Małego Księcia), wzdłuż której rozmieszczone są pomniki przedstawiające sceny z bajki „Mały książę” autora Antoine’a Saint- Exupery’ego. Każde dziecko – znając książkę, nie zapomni spotkania z popularnymi postaciami, a szczęście i zachwyt długo pozostanie na jego buzi.

Wspaniałą przygodę mogą przeżyć zarówno dzieci jaki dorośli w Port Aventura. To wesołe miasteczko, pełne atrakcji oddalone jest od stolicy Katalonii, o około 100 kilometrów. Port Aventura oferuje moc przeżyć dla mniejszych i większych dzieci. Mamy tu zarówno karuzele dla maluchów, ale również prawdziwe karuzele górskie, podnoszące poziom adrenaliny typu – El diablo. Sam park został podzielony na tematyczne części. Mamy tu strefy takie jak: Chiny, Polinezja, Dziki Zachód, czy Meksyk. W każdej strefie znajdują się różnego rodzaju atrakcje oraz odbywają się również występy sceniczne. Dużą popularnością wśród dzieci cieszy się Ulica Sezamkowa. Maluchy na pewno spędzą niezapomniane chwile w takim miejscu.

Port_Aventura
Port Aventura

Barcelona ma szeroki wachlarz atrakcji, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierając się z dziećmi do Barcelony, możemy nie tylko chwytać promienie słońca, ale zaczerpnąć trochę dobrej zabawy. Przecież uśmiech i radość nasza oraz naszych dzieci jest częścią udanych wakacji.

 

1 KOMENTARZ

  1. Na chwilę odpoczynku i kawałek cienia, warto udać się do parku guell. Dzieciaki jak będą miały siłę to jeszcze pobiegają, a my możemy usiąść na ławce, pod drzewkiem, czy pod kolumną i złapać oddech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ