Bois de Boulogne – Lasek Buloński

0
295

Bois de Boulogne – Lasek Buloński znajduje się wzdłuż szesnastej dzielnicy Paryża, powstał na terenie lasu dębowego Rouvray. Miejsce, pełne zieleni i roślin różnych gatunków. Lasek, który jest miejscem spotkań z naturą, relaksu i wypoczynku. Jest także królestwem dzieci.

Idąc wzdłuż lasku rozpościera się Lac Inferieur – Jezioro Dolne. Jest to nie duże, sztuczne jezioro, otoczone gęstym lasem. Miłośnicy lubiący wykorzystywać uroki natury i spędzać miło czas, mogą popływać łódką lub pojeździć rowerem. Warto wiedzieć, że na wysepce znajduje się restauracja, do której trzeba dopłynąć promem.

W pobliżu znajduje się jeszcze drugie jezioro, choć mniejsze od poprzedniego o nazwie Lac Superieur – Jezioro Górne. Największą atrakcją oraz połączeniem tych dwóch jezior są kaskady. Woda delikatnie spływająca z małych skałek, pokryta dookoła zielenią, daje niesamowity widok, pozwalając się nam wyciszyć i ukoić skołatane nerwy.

Lasek Buloński
Lasek Buloński

Lasek Buloński – atrakcje botaniczne i dla najmłodszych

Nieco dalej rozciąga się, aż na 24 ha przepiękny ogród – Parc de Bagatelle. Jest on chyba najurokliwszym miejscem w całym Lasku Bulońskim. Park jest niezwykle romantyczny, można w nim spotkać niezliczone ilości krzewów z różami. Romantyzmu dodaje mu także liczna ilość mostów i rzeczek, pokrytych liliami wodnymi oraz wodospadami. W Parc de Bagatelle corocznie odbywają się międzynarodowe konkursy róż o nazwie „Roseraie de Bagatelle”. Rywalizacja trwa od maja do września i jest to niezła gratka dla miłośników i hodowców róż.

Lasek Buloński
Parc de Bagatelle

Kolejną, wartą zainteresowania częścią Lasku jest Jardin d’Acclimatation. Najbardziej
Jardin d’Acclimatation
Jardin d’Acclimatation
zainteresowani będą ci najmłodsi, gdyż jest to raj, ale dla maluchów. Pełno tu karuzeli, huśtawek oraz zjeżdżalni. Nie brakuje tu także takich atrakcji, jak jazda kolejką, oczywiście przystosowaną dla dzieci oraz przejażdżka kucykiem. Znajdują się także dwa Muzea, które są przygotowane z myślą o tym, aby szerzyć wiedzę dzieci oraz ich umiejętności praktyczne. Musee en herbe odkrywa historię sztuki oraz dzięki zajęciom praktycznym, pozwala na rozwinięcie swoich zdolności. Musee National des Arts et Traditions Populaires związane jest z tematyką sztuki i obyczajów ludowych.

Lasek Buloński to niezwykłe miejsce, dedykowane osobom potrzebującym chwili wytchnienia, z dala od gwaru miasta i głośnych ulic. Osobom przytłoczonym codziennością życia i potrzebującym zanurzenia się choć na chwilę w urokach przyrody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ