Co zabrać na plażę?

0
781

W sezonie wakacyjnym często wypoczywamy nad wodą. Pobyt na plaży to jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania czasu. Warto, więc pamiętać o kilku rzeczach, które warto mieć przy sobie. Aby ochronić się przed skutkami nadmiernego przegrzania, zapewnić sobie chwilę wypoczynku, a także spędzić spokojnie czas z naszymi pociechami. Przede wszystkim trzeba to wszystko w coś zapakować, wybierajmy, więc dość spore torby plażowe. Mogą być z tkaniny, wikliny czy też chyba najbardziej wodo i piasko -odpornego materiału, czyli z plastiku.

Nasze niezbędne minimum to:

  • Ochrona przeciwsłoneczna – kremy do opalania i balsamy z wysokim filtrem UVA i UVB. Najlepsze są fotostabilne filtry chemiczne i mineralne, o wysokim stopniu SPF (przynajmniej 30). Ochroni to nas nie tylko przed oparzeniem skóry, ale także przed groźnymi nowotworami. Pamiętać należy o ich aplikacji około 20 minut przed wyjściem na plażę i ponownym nałożeniu po każdej kąpieli.
  • Nakrycie głowy – może być to kapelusz, czapka z daszkiem lub chusta, ważne żeby chroniła naszą głowę przed udarem. Szczególnie narażona grupa to osoby starsze i małe dzieci.
  • Ręcznik, strój kąpielowy i strój na przebrnie- duży kolorowy ręcznik pomoże nam zlokalizować nasze miejsce na plaży. Koszulka czy zwiewna sukienka przydadzą się, gdy już będziemy schodzić z plaży np. na posiłek.
  • Okulary przeciwsłoneczne – pomogą nam ochronić nasz wzrok przed zgubnym działaniem promieni UV. Najlepiej żeby zawierały prawdziwe filtry przeciwsłoneczne ( zakupione np. w salonie optycznym).
  • Zapas wody lub innych napoi – woda najlepiej ugasi nasze pragnienie, jeśli ktoś bardzo nie lubi samej wody, można dodać do niej nieco soku. Pamiętać jednak musimy, iż słodkie napoje działają przyciągająco na wszelkiej maści owady.
  • Prowiant – muszą to być przekąski ciepło – odporne, aby się nie rozpuściły, ani nie zepsuły w pełnym słońcu (np. wafelki bez czekolady, twarde owoce, kanapki z serem).

Co zabrać na plażę
Co zabrać na plażę
Ze sprzętu plażowego można zabrać: leżaki, koce, parasole przeciwsłoneczne, parawany – to w szczególności warto wziąć nad morze. Przydadzą się różnego rodzaju materace, pontony, piłki dmuchane, maski i fajki do nurkowania czy też frisbee. Jeżeli chcemy spędzić czas mniej aktywnie, warto zabrać wszelkiego rodzaju tzw.
Co zabrać na plażę
Co zabrać na plażę
czytadła – książki, gazety, krzyżówki, ale również karty do gry i muzykę choćby w postaci mp3.

Wybierając się na plażę z dzieckiem ponadto trzeba zabrać jedzenie i picie oraz pampersy dla niego. Na pewno przyda się rozkładany, lekki namiot, który nie tylko ochroni przed słońcem i wiatrem, ale pozwoli w spokoju zdrzemnąć się maluchowi. Nie można zapomnieć oczywiście o podstawowym wyposażeniu małego plażowicza, czyli: wiaderka, łopatki, latawce, łódki oraz dmuchane zabawki ( koła ratunkowe, piłki, rękawki, orki). Dobrym pomysłem jest zabranie małego, dmuchanego baseniku, w którym nasze dziecko będzie pluskało się bez ograniczeń.

Przydadzą się również mokre chusteczki i żel antybakteryjny, do użycia bez wody oraz plastry wodoszczelne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ