Miejsca dla dzieci w Paryżu

2
498

 

Planując wycieczkę, wielokrotnie zastanawiamy się „dokąd zabierzemy dzieci”, aby ich nie zanudzić, a przy okazji czegoś nauczyć. Przedstawimy kilka ciekawych miejsc, dokąd możemy zabrać nasze pociechy, a one nawet nie zauważą, jak szybko im minie czas i jakie to będzie dla nich pożyteczne.

Rozpocznijmy naszą wspólną wycieczkę po Paryżu od Aeroparis – Ballon GENERALI de Paris. Jest to dobre miejsce dla młodych odkrywców. Aeroparis to ogromny balon na uwięzi, który jest w stanie wznieść się na około 150 metrów. Jeśli twój odkrywca, chciałby zobaczyć cały Paryż z „lotu ptaka”, to warto przemyśleć, czy nie skorzystać z właśnie takiej atrakcji. Koszt takiego lotu waha się od 10 do 12 euro, w zależności od tego czy wybierzecie dni powszechne, czy też niedziele lub święta.

Ballon GENERALI de Paris
Ballon GENERALI de Paris

Bardzo ciekawą atrakcją, a zarazem miejscem, które wspaniale zobrazowało piękno Paryża oraz całej Francji jest France Miniature. Jest to park na którym rozmieszczono miniaturowe zabytki z całego kraju. Na obszarze 5 hektarów można podziwiać aż 150 francuskich zabytków. A to wszystko w jednym miejscu. Dzieci będą zachwycone widząc małą wieżę Eiffla, czy też miniaturowy Luwr. Cena biletu to 19 euro dla dorosłych, a ulgowy 13 euro.

France Miniature
France Miniature

Atrakcje dla dzieci w Paryżu i okolicach – zwierzątka

Aquarium Tropical
Aquarium Tropical
Zainteresowanych botaniką, roślinami lub morskim życiem, warto zabrać do Palais de la Porte Doree – Aquarium Tropical. Jest to akwarium, które mieści się w zabytkowym pałacu. Miejsce kryje w sobie wiele gatunków zwierząt oraz roślin morskich. Różni się od pozostałych tego typu placówek, tym że prowadzi także zajęcia edukacyjne oraz badania naukowe. Pomaga to odkryć dzieciom gatunki dotychczas im nieznane, zarówno jeśli chodzi o ryby, jak i rośliny. Koszt wejścia to tylko 5 euro dla dorosłych i 3,5 euro dla dzieci i młodzieży (4 – 25 lat).

Parc Zoologique et de Loisirs de Thoiry
Parc Zoologique et de Loisirs de Thoiry
Idąc krokiem zdobywców wiedzy, możemy odkryć Safari znajdujące się w Parc Zoologique et de Loisirs de Thoiry. Park zoologiczny słynie z rezerwatu afrykańskiego, gdzie możemy przejechać się autem pośród afrykańskich zwierząt i poczuć jak w Afryce. Szczególną atrakcją jest również tunel przez, który możemy przejść, by zobaczyć wypoczywające lwy. Park zoologiczny podzielony jest na kilka tematycznych ogrodów np.: jesienny, angielski, różany, czy labirynt. Trzeba jednak pamiętać o tym, że Zoo oddalone jest o około 40 kilometrów od Paryża.

Na koniec wycieczki wybierzmy się do Paris – Story. Jest to spektakl multimedialny odbywający się w specjalnej sali. W tak nowoczesny sposób zostaje ukazana historia Paryża sięgająca, aż 2 tysięcy lat wstecz. Spektakl nie trwa długo, bo zaledwie około 50 minut. Możemy oczywiście wybrać przekład językowy. W ofercie przekładu mamy 14 różnych języków, w tym także język polski.

Będąc z naszym maluchami, pamiętajmy, aby tak zaplanować wspólny czas, aby upłynął im miło, z korzyścią dla nich, przy wsparciu rozwoju ich wiedzy oraz łączeniu przyjemnego z pożytecznym.

2 KOMENTARZE

  1. Warto dodać, że tuż pod Paryżem, jest prawdziwy raj dla milusińskich – Eurodisneyland. Tam można siedzieć i kilka dni z dzieciakami. Jeden dzień to zdecydowanie za mało, by spokojnie wszystko obejść i skorzystać z kilku atrakcji. Kolejki bywają naprawdę dłuuugie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ