Miejsce wypoczynkowe w Bad Saarow

0
465

W dzisiejszych czasach życie biegnie szybko, zapędzamy się w codzienności życia, przyspieszamy tempo nie mając czasu na odpoczynek i relaks. Każdy z nas potrzebuje czasami chwili dla siebie, aby móc „naładować baterie” i z powrotem biec przez życie.

Bad Saarow – uzdrowisko

Dobrym miejscem na taki wypoczynek jest mała miejscowość Bad Saarow w pobliżu Berlina. Miejsce to nie służy jedynie wypoczynkowi, ale jest także uzdrowiskiem oraz doskonałym pomysłem na relaks.
Bad Saarow znane jest z sanatorium o nazwie Therme Bad Saarow. Kompleks oferuje baseny solankowe oraz baseny termalne. Latem goście mogą wybrać kąpiel w wodzie solankowej pod gołym niebem. Warto wiedzieć, że kąpiele te mają działanie lecznicze, szczególnie przy schorzeniach takich jak: choroby reumatyczne, kontuzje lub urazy narządów ruchu i schorzenia dróg oddechowych. W Therme Bad Saarow znajdują się także miejsca specjalnie przygotowane dla kobiet w ciąży.

Therme Bad Saarow
Therme Bad Saarow

Bad Saarow ma do zaoferowania także sauny, salony piękności i urody, okłady z alg, okłady borowinowe oraz masaże lecznicze. Bardzo ciekawą i nietypową ofertą są kąpiele piwne z dodatkiem mleka.
Osoby aktywne mogą skorzystać z fitnessu albo wybrać się na wycieczkę kajakiem lub w rejs żaglówką po jeziorze. Jezioro Scharmutzel – Scharmützelsee daje nam wiele możliwości spędzenia czasu. Możemy pływać, nurkować lub uprawiać windsurfing. Jest też możliwość wypożyczenia rowerów lub możemy przejechać się konno.

Scharmützelsee
Scharmützelsee

W miasteczku Bad Saarow znajduje się Park Zdrojowy, jest on w pobliżu Therme Bad Saarow nad brzegiem jeziora Scharmutzel.

Dworzec kolejowy w Bad Saarow
Dworzec kolejowy w Bad Saarow
Osoby korzystające z sanatorium mają więc w zasięgu ręku miłe, spokojne miejsce, pełne drzew, krzewów, trawników wraz z widokiem na Morze Brandenburskie – to nazwa jeziora Scharmutzel nadana przez poetę – Theodora Fontane. Z interesujących budowli jest tu willa Putti, zwana Domem Gorkiego, ponieważ w latach 1922-1923 przebywał tu rosyjski pisarz Maksym Gorki. Obecnie nie można zwiedzać jego domu. Uwagę zwraca też budynek stacji kolejowej z ładną kolumnadą, który niejako stał się wizytówką Bad Saarow. W okolicy można także zauważyć, zabytkową wieżę ciśnień z początku 1909 roku.
Obecnie Bad Saarow jest jednym z ulubionych miejsc na letni wypoczynek dla mieszczuchów z Berlina i Brandenburgii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ