Atrakcje dla dzieci w Rzymie

1
407

 

Każdy rodzic zabierając na wycieczkę swoje dziecko, chciałby zapewnić mu mnóstwo atrakcji, miło spędzony czas, a także zdobywanie nowej wiedzy. Zastanówmy się jak zaplanować swój wspólny czas w Rzymie.

Przed samym wyjazdem warto pamiętać o klimacie jaki mamy w Rzymie, szczególnie o wysokiej temperaturze latem, która może nie sprzyjać naszemu dziecku. Wybierzmy więc taką porę roku, która nie będzie nam dokuczać, a upały nie przeszkodzą w naszej podróży.

Gelato
Gelato

Rzym to dobre miejsce na spróbowanie każdemu znanych włoskich lodów – gelato. Upały w Rzymie są rzeczą normalną, dlatego warto usiąść i posmakować tych zimnych specjałów. Nasze maluchy będą zapewne zachwycone. Włosi mają szeroką gamę lodów o różnych smakach, które często przypominają nasze desery z dodatkiem owocowego sorbetu.

Kiedy się ochłodzimy i nabierzemy sił, warto odwiedzić Ogród Zoologiczny – Bioparco di Roma, który znajduje się w pobliżu Villa Borghese. Miłośnicy zwierząt będą zachwyceni, mogąc zobaczyć tygrysy, żyrafy, niedźwiedzie, czy też słonie. Mała lekcja biologi oraz środowiska, we wspaniałej wycieczce, po już ponad stuletnim Ogrodzie Zoologicznym. Możemy tu poznać różne rodzaje zwierząt z całego świata, w tym także symbol Rzymu – wilki.

Nietypowe atrakcje dla dzieci w Rzymie

Kolejnym krokiem w naszej wycieczki, może być lot balonem Aerophile. Większości maluchów marzy o podniebnej podróży balonem. Tutaj mają szanse to spełnić, wznieść się wysoko ponad chmury i zobaczyć świat „z lotu ptaka.” Balon unosi się aż 1,5 km nad Wiecznym Miastem, dzięki czemu widoki są niezapomniane. Lot jest kontrolowany, ponieważ balon pozostaje na uwięzi.

Bioparco di Roma
Bioparco di Roma

Rodzice, którzy chcą zapewnić dzieciom, nie tylko rozrywkę, ale także zdobywanie wiedzy i nauki polecamy zwiedzanie Explora il Museo del Bambini. Jest to nowoczesne muzeum zorganizowane w formie miniaturowego miasteczka. Dzieci uczą się tu o środowisku, technologii, komunikacji i gospodarce. Zorganizowane są dla nich różnego rodzaju zabawy, które pobudzają do myślenia, a także do działania. Muzeum uczy w formie zabawy, dzięki czemu miło spędzają czas. Explora il Museo del Bambini to dobry pomysł zarówno dla mniejszych, jak i trochę większych dzieci.

Pamiętajmy, że wakacje lub wolny czas z dziećmi, sami planujemy. Zorganizujmy go w ten sposób, aby zapewnić im zarówno zabawę jak i nową przygodę, która wprowadzi ich np. w świat nauki. To od nas samych zależy, jak będą wyglądać ich wakacje i jak będą je potem wspominać.

1 KOMENTARZ

  1. Spędziliśmy jedne wakacje z dziećmi w Rzymie. Nie było tak źle. Jeździliśmy metrem nad morze, w trochę ponad pół godzinki. Tam był bardziej znośny ten upał. Dzieciaki zachwycone lodami i pizzą, taka dieta bardzo im odpowiadała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ