Pomysł na Sylwestra – gdzie jechać?

5
1716

Sylwester – jeden dzień w roku, kiedy przypadkowi przechodnie na ulicy są wyjątkowo mili i składają nam życzenia. To ostatnia doba odchodzącego roku, która jest hucznie świętowana i celebrowana na całym naszym globie. Praktycznie każdy stara się, by Sylwester był niezapomnianym wydarzeniem.
Sylwestra spędzamy głównie w gronie przyjaciół i rodziny, czy to na wyjeździe, czy też na domówkach. Dużą popularnością cieszą się imprezy organizowane przez większe miasta, które są ogólnodostępne i bezpłatne. Jedynym ich mankamentem jest to, że przez kilka godzin spędzonych na zewnątrz możemy nieźle zmarznąć i na pewno nie są to imprezy dla ludzi nie znoszących tłumów i ścisku. Jeśli chodzi o wyjazdy to głównie wybieramy góry oraz morze, jeśli chodzi o Polskę albo stolice europejskie czy narty w górach, jeśli spędzamy Sylwestra za granicą. Oferty tanich lotów, które są obecne na rynku, jeszcze bardziej uatrakcyjniają tego typu wyjazdy.

Sylwester w mieście
Sylwester w mieście

Sylwester w górach

Najwięcej wyjazdów, jeśli chodzi o okres sylwestrowy, odbywa się właśnie w kierunku polskich gór. Powodem jest z pewnością urok, jakie dają górskie, ośnieżone krajobrazy. Sylwester spędzony na stoku wraz z innymi ludźmi, czy też w góralskiej chacie, przy suto zastawionym stole na pewno ma dużo swoich zwolenników. Dodatkowym bonusem jest także fakt, że można pojeździć na desce, czy nartach parę dni przed imprezą, czy po niej i przyjemnie spędzić kilka dni w górach. Atrakcje typu kulig, wspólne zjeżdżanie na sankach, czy bitwy na śnieżki przyciągają także rodziny z dziećmi. Od lat królową sylwestrowego szaleństwa w Polsce jest Zakopane. Jednak oferty są także chętnie wybierane z innych górskich, znanych miejscowości: Bukowiny, Krynicy, Szczyrku, Karpacza, Białki Tatrzańskiej i Szczawnicy oraz wielu innych. Mnogość pensjonatów, hoteli i innych lokali organizujących przyjęcia i bale sylwestrowe, z pieczeniem prosiaka i tego typu atrakcjami nie brakuje. Inną opcją jest wynajem domku i samodzielne urządzenie imprezy, które wyjdzie w ostatecznym rozrachunku, dużo taniej.

Sylwester w górach
Sylwester w górach

Sylwester nad morzem

Na Sylwestra można udać się także nad nasze polskie morze. Jest to opcja mniej popularna, niż zabawa w górach, ale ofert i tu nie brakuje. W większości znanych kurortów, w ośrodkach wczasowych, hotelach i gościńcach organizowane są przyjęcia sylwestrowe, zazwyczaj połączone z dłuższym pobytem. Oferty znajdziemy we Władysławowie, Łebie, Kołobrzegu, jaki i w większych miastach typu Gdańsk, Sopot, Gdynia – wówczas pobyt możemy połączyć z małym zwiedzaniem historycznych miejsc. Z racji pogody i pory roku część rodzin z dziećmi wybiera lokale i ośrodki, z krytym basenem, gdzie najmłodsi będą mogli się wyszaleć. Dla pań dużym plusem będzie SPA, gdzie przed ostatnią nocą roku, będą mogły się zrelaksować i upiększyć. Podczas pobytu w tej części naszego kraju, warto korzystać z pogody i spacerować wzdłuż morza, co na pewno korzystnie wpłynie na nasze zdrowie. Podobnie jak w przypadku Sylwestra spędzanego w górach, ekonomiczną wersją jest wynajem domku i wspólne świętowanie na prywatce, której można nadać jakiś motyw przewodni np. Ojca Chrzestnego.

Sylwester nad morzem
Sylwester nad morzem

Sylwester dla singli

Osobną kategorią są coraz popularniejsze zabawy organizowane dla osób szukających swoich drugich połówek.

Sylwester dla singli
Sylwester dla singli
Przyjęcia w Sylwestra dla singli organizowane są najczęściej w większych miastach Polski, w klubach, na salach i w dyskotekach. Na terenie całego kraju można spotkać tego typu oferty: i na Mazurach, w górach i także nad morzem. Wystarczy wejść do sieci, i wpisując konkretną lokalizację wyszukać interesujących nas zabaw. Jak się organizatorzy chwalą, największy Sylwester dla singli jest organizowany w Poznaniu. Impreza przygotowywana jest już po raz dziesiąty, a tegorocznym motywem przewodnim będzie Gangsta Party.

Sylwester za granicą

Jeszcze inną możliwością, by świętować koniec roku jest wyjazd za granicę. Można samemu zorganizować taki wypad lub skorzystać z ofert biur podróży. Najczęściej wykupowane wycieczki są do europejskich stolic: Rzymu, Paryża, Londynu, Pragi, Berlina, Wiednia czy Madrytu. Drugim nurtem jest wyjazd na narty, by przy okazji poszaleć na stokach Austrii, Słowacji, Czech czy we Włoszech. Niesamowitym doświadczeniem jest z pewnością spędzenie Sylwestra w takich destynacjach jak Brazylia, Dubaj czy w Hong Kongu, jednak w tych przypadkach trzeba się liczyć ze sporym wydatkiem. Aczkolwiek w dobie wyszukiwania tanich połączeń lotniczych i imprez organizowanych na ulicach czy plaży, można jakoś te koszty nieco obejść. Część osób wybiera też wypoczynek w ciepłych krajach, połączonych z zabawą sylwestrową. Popularne są Wyspy Kanaryjskie, Madera, Karaiby (Kuba, Dominikana), Meksyk i Tajlandia. Z dziwnych lub raczej nieoczywistych miejsc w jakich można spędzić Sylwestra jest Oman, Laponia czy nawet Czernobyl.

Sylwester za granicą
Sylwester za granicą

5 KOMENTARZE

  1. Jeśli chodzi o białego Sylwestra na śniegu, to np. u nas w Wlkp nie ma co liczyć. Wówczas zostaje Sylwester w górach, gdzie przynajmniej można liczyć na pewien poziom pokrywy śnieżnej. Jak dla mnie taki koniec roku ma najwięcej uroku. Szczególnie jak miejscowy baca polewa ci kolejny kieliszek domowej wiśniówki na rozgrzanie ;>

  2. Co roku organizujemy Sylwestra ze znajomymi i zawsze jest to bal przebierańców. Nie ma lepszej zabawy, obojętnie, gdzie się odbywa 🙂

  3. Byłam raz w górach na sylwestra i mimo, ze góry uwielbiam i niestety jestem tam bardzo rzadko gdyż jestem z okolic Szczecina na Sylwestra już ta nie pojadę ze względu na straszne tłumy. Wybieramy się z grupka znajomych do Hoteu Dana na Disco Sylwester i mamy zamiar świetnie się bawić. 🙂

  4. Melissa, w tym roku nam nic więcej nie pozostaje, bo dzieci już nam nie dają od spokoju od października. Chyba, ze ktoś ma może jeszcze jakiś inny pomysł na Sylwestra z dziecmi/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ