Wycieczka do Berlina z dziećmi

1
470

 

Berlin to piękne miasto, kryjące w sobie wiele atrakcji, tajemnic oraz historii. Jest to miejsce pełne nowych budynków, zachwycających swym urokiem i nowoczesną architekturą. Większość z nas jadąc na wycieczkę zabiera ze sobą dzieci. Przedstawimy kilka ciekawych miejsc w Berlinie, które sprawią frajdę naszym maluchom lub czegoś je nauczą.

Rozpocznijmy naszą podróż „na słodko”, czyli od Bonbonmacherei. Jest to fabryka pełna cukierków, gdzie możemy poznać etapy produkcji słodyczy. Dzieci nabywają tu wiedzę, o tym jak każdy cukierek, który zjedli powstaje. Można tu także zakupić słodycze, które są do wyboru w różnych smakach, kształtach i kolorach. Bardzo istotną informacją jest to, że wstęp jest bezpłatny (od środy do soboty).

Kolejną atrakcję, stworzoną tylko dla dzieci do 15 lat jest Kinderbad Monbijou. Jest to kąpielisko przystosowane dla najmłodszych. Głębokość wody w basenie nie przekracza 1,30 m. Rodzice wchodzą z maluchami, by ich pilnować. Jednak do wody wchodzą tylko dzieciaki. Wewnątrz opiekunowie mają szansę porozmawiać i wymienić się informacjami z innymi rodzicami.

Ciekawą atrakcją jest Legoland Discovery Centre do którego zaprasza ogromna żyrafa, stojąca w pobliżu budynku, złożona z około 30 tys. klocków. Legoland to nie tylko świetna zabawa, ale także nauka. Dzieci będą mogły tu podziwiać prawdziwą dżunglę wybudowaną z klocków LEGO czy też sławne berlińskie budowle w miniaturze. Warto wiedzieć, że maluchy do 3 roku życia mają wstęp wolny. Wszystkie dzieciaki będą z pewnością zachwycone taką wizytą.

Legoland Discovery Centre
Legoland Discovery Centre

Zoologischer Garten
Zoologischer Garten
Warto też zobaczyć Zoologischer Garten. Jest to Ogród Zoologiczny, który zgromadził różnorodne gatunki zwierząt. Ogród Zoologiczny uczy oraz obrazuje na żywo świat zwierząt. Bardzo znanym miejscem w Ogrodzie Zoologicznym jest akwarium, w którym można zobaczyć krokodyle.

Bardzo ciekawym miejscem, czekającym na dzieci w Berlinie jest Mach mit! Museum, gdzie przeprowadzane są warsztaty dla najmłodszych w różnych dziedzinach. Dzieci mogą spróbować aktorstwa lub garncarstwa, a mali panowie wypróbować się w roli majsterkowicza. Jest to połączenia zabawy wraz z nauką. Oprócz warsztatów oferta zawiera także wystawy tematyczne, które są dodatkowo zwiększają wiedzę maluchów. W trakcie, kiedy nasi mali odkrywcy są zajęci, rodzice mogą spędzić czas w restauracji.

Dodatkowe informacje dla rodziców, na wycieczce w Berlinie

Idąc krokiem odkrywców ciekawych świata, warto wiedzieć o Museumspadagogischer Dienst. Jest to akcja organizowana we wszystkich państwowych muzeach. Polega to na tym, że przedstawienia dla dzieci są połączone z warsztatami. Zazwyczaj dane muzeum urządza warsztaty zgodnie ze swoją dziedziną np. muzyką, sztuką lub historią. Mali odkrywcy są pod opieką wykwalifikowanych nauczycieli i pedagogów, a na warsztatach mogą np. spróbować gry na danym instrumencie.

Rodzice, którzy nie mają czasu na organizowanie zajęć dla dzieci, lub chcą spróbować profesjonalnej obsługi, mogą wypróbować wycieczki ze StattReisen. Jest to biuro turystyczne, które organizuje wycieczki po mieście, wprowadzając dzieciom historyczny zarys Berlina. Wyprawa trwa od 1,5 do 2 godzin i jest skierowana do pociech w wieku 8 – 12 lat.

Atrakcje dla dzieci w Berlinie
Wycieczka po Berlinie z dziećmi

Na koniec pamiętając o rodzicach, którzy także chcą wypocząć na wycieczce, warto wspomnieć o miejscu w którym można zostawić pociechy pod profesjonalną opieką, nawet na całą noc. Kinderinsel, czyli Wyspa Dzieci, gwarantuje nadzór pod okiem pedagogów. Można tam zostawić swojego malucha już od 6 miesiąca życia, nie martwiąc się o jego bezpieczeństwo.

1 KOMENTARZ

  1. Pod Berlinem jest jeszcze ta sztuczna rajska wyspa – Tropical Island. Idealna dla małych i dużych dzieci. Mnóstwo zjeżdżalni, basenów, łącznie z restauracjami i możliwością noclegu. Super sprawa dla całej rodziny. My jeździmy średnio co pół roku. Ze Szczecina to rzut beretem 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ